Často kladené otázky

Poctivě jsme se snažili odpovědět na všechny vaše nejčastější dotazy.

Jaký koupací sud vybrat?

Koupací sudy s akrylátovou, sklolaminátovou nebo plastovou vložkou vyžadují méně údržby, protože jejich konstrukce je chráněna před únikem vody. Tyto sudy nabízejí výběr v více variant, kde si můžete vybrat průměr, barvu obložení i vložky nebo sud doplnit o další výbavu v podobě např. bublinkové vířivky nebo hydromasážního systému. Dřevěné vířivky jsou vyrobeny ze zcela přírodních materiálů, takže vyžadují údržbu, na začátku používání může dojít k úniku vody.

Jak často měnit vodu v sudu?

Voda v sudu vydrží jen jedno nebo dvě koupaní. Proto doporučujeme použití specíální bezchlorové chemie v kombinaci s filtračním systémem, které prodlouží životnost vody na dlouhou dobu.

Jak sud udržovat?

Vnější dřevěné části koupacího sudu by se měly dvakrát ročně naolejovat, nejlépe před zimou a po ní. Nejvíce doporučovaným olejem je lněný olej. Použít však můžete i jiné olejové nátěry určené k ošetření dřeva.

Jakou velikost koupacího sudu zvolit?

Vhodná velikost koupacího sudu závisí na plánovaném počtu osob, které budou v sudu relaxovat. Průměr 180 cm doporučujeme pro 4-6 osob, průměr 200 cm pro 6-8 osob a průměr 220 cm pro 8-12 osob. Pokud plánujete koupání menším počtu osob, pak je možné volit mezi vanou pro 2 osoby a koupacím sudem o průměru 160 cm pro 2-4 osoby.

Jak dlouho bude koupací sud sloužit?

Správně udržovaný koupací sud má průměrnou životnost 12 let. Koupací sudy s vložkou mají životnost až 20 let.

Je možné použití bazénové chemie do koupacích sudů?

Naše koupací sudy jsou připraveny pro použití bezchlorové chemie (zde přidáme odkaz na PRODEZI, kterou přidáme na web do příslušenství). Standardní bazénovou chemii na bázi chloru nedoporučujeme z důvodů toho, že chlor na vzduchu reaguje s ocelovými částmi sudu a může vzniknou bodová koroze. V případě, že si budete přát, vyrobíme pro vás sud s kamny z nerezové oceli AISI 316, které použití standardí bazénové chemie nevadí.

Za jak dlouho bude voda v koupacím sudu teplá?

Dobu ohřevu vody ovlivňuje několik faktorů jako je okolní teplota, velikost koupacího sudu nebo typ kamen. Průměrně je voda v koupacím sudu ohřátá za 2-3 hodiny.

Budete potřebovat odbornou pomoc při instalaci koupacího sudu?

Všechny naše koupací sudy jsou již z výroby připraveny k použití, všechny systémy mají elektrické konektory evropského typu, stačí je jen zapojit a můžete je používat. Po zakoupení vířivky s pískovým filtračním systémem je třeba jej připojit k přípojkám instalovaným ve vířivce, je to jednoduché a nevyžaduje to speciální nářadí ani dovednosti. Při výběru vířivky s elektrickým ohřevem doporučujeme zavolat certifikovaného elektrikáře, aby připojil zástrčku k odcházejícímu napájecímu kabelu.

Jaká je spotřeba energie koupacího sudu?

Při použití elektrického ohřevu je spotřeba 3kW nebo 6kW v závislosti na vybraném modelu ohřívače. Čerpadlo hydromasážního systému má 1kW a kompresor bublinkové vířivky 700W. Světla koupacího sudu jsou LED a mají minimální odběr v řádů wattů.

Mohu koupací sud využívat i v zimě?

Samozřejmě, že můžete. Právě v zimě má koupání v rozehřátém sudu největší kouzlo. Po použití je třeba z koupacího sudu vypustit vodu, stejně jako ze všech systémů a hadic, aby nedošlo k jejich zamrznutí. V případě, že váš koupací sud nebude vybaven tryskami a budete se jednat o koupací sud se sklolaminátovou nebo akrylátovou vložkou, je možné utěsnit otvory do kamen a vodu z nich vypustit. Stěny koupacího sudu jsou kónické a v případě zamrznutí bude led stoupat vzhůru a nedojde k poškození. Doporučujeme použití termoizolačního víka a doplňkové izolace vložky.

Jaké připravit základy pro koupací sud?

Není nezbytně nutné připravovat speciální základy. Koupací sud musí stát na rovném a pevném podkladu a neměl by být v přímém kontaktu s hlínou nebo trávou, aby nedošlo k uhnívání dřeva. Vhodný je štěrk či dlažba.

Jak napustit koupací sud?

Nejjednodušší způsob jak napustit koupací sud je pomocí zahradní hadice vložené přes okraj sudu. Můžete také nainstalovat přípojku přímo na výpusť sudu a plnit jej zespod. V tomto případě je nutný dostatečný tlak vody.

Jaký je rozdíl mezi hydromasážním systémem a vzduchovou vířivkou?

Vzduchová vířivka pomocí kompresoru a trysek vytváří bublinky, které mají ve vodě masážní funkci. Hydromasážní systém nasává pomocí čerpadla vodu z koupacího sudu a pomocí trysek vytváří proud vody, které mají masážní funkci.

Jaké použít dřevo pro topení v sauně či sudu?

Pro výtápění sauny i sudů doporučujeme použít tvrdé a suché dřevo. Je možné také použití dřevěných briket. Důrazně nedoporučujeme použití uhlí, které má vysokou teplotu hoření a může dojít k poškození kamen a celého koupacího sudu.

Jaké jsou platební možnosti?

Pro zahájení výroby vaší zakázky požadujeme 70 % celkové částky předem. Jakmile bude vaše objednávka hotová, zašleme vám aktuální informace o stavu zakázky a domluvíme společný termín přepravy. Jakmile dohodneme termín expedice požádáme Vás o platbu zbylé částky. Je možné se individuálně domluvit na platně při předání zboží.

Jak probíhá doprava?

Po sjednání vhodného termínu Vám přivezeme Váš koupací sud nebo saunu. Vykládka není standardně součástí dopravy. Pro vykládku a usazení koupacího sudu si domluvte 4-5 osob, které koupací sud odnesou a položí na míso určení. Sauny je nutné skládat pomocí manipulační techniky jako je jeřáb či manipulátor s vidlemi. S vykládkou vám rádi pomůžeme a po individuální dohodě jsme schopni ji také zajistit.