Kdo by nechtěl mít svou saunu stále v perfektním stavu? Venkovní sauny nám poskytují dokonalý relax, zvláště v chladnějších měsících. Nicméně, aby mohl tento relax pokračovat bez přerušení, je důležitá pravidelná a správná údržba sauny. Dovolte mi vám představit několik doporučených kroků, jak o svou saunu pečovat:

 1. Základ pod saunou
  Abyste předešli kontaktu sauny s přímou vlhkostí země, doporučujeme pod saunu vytvořit podstavec. Tím zajistíte, že dřevo sauny zůstane suché a chráněné před případným hnilobou.
 2. Rovné základy
  Je naprosto nezbytné, aby základy pod saunou byly v rovině. Pokud nejsou, můžete si všimnout, že dveře sauny nefungují správně a nemohou se řádně zavřít. Ujistěte se tedy, že základy jsou perfektně vyrovnány.
 3. Elektrická kamna
  Pokud máte v sauně elektrické kamny, je nezbytné důkladně si přečíst pokyny od výrobce. A co je ještě důležitější, všechny elektroinstalace by měl provádět kvalifikovaný a odpovědný odborník.
 4. První použití sauny
  Při prvním zatopení sauny může dojít k uvolnění specifických pachů z kamnů. Dbejte tedy zvýšené opatrnosti a mějte saunu pod dohledem. Po prvním zatopení je dobré saunu důkladně vyvětrat.
 5. Ventilace po saunování
  Po každém saunování je velmi důležité saunu pořádně vyvětrat. Uvolněná vlhkost může poškodit dřevo, proto doporučujeme nechat dveře nebo okna sauny otevřené na delší dobu.
 6. Regulace obručí
  Aby nedošlo k poškození svorek na sauně, je nutné každý rok na podzim obruče uvolnit. Pokud by se dveře sauny vymknuly z místa, je možné je nasadit zpět nebo využít sloupkové šrouby.
 7. Jarní úpravy
  Na jaře, když sauna vyschne, je nutné svorky znovu utáhnout. Díky tomu bude vaše sauna stále pevná a stabilní.
 8. Přeprava a kontrola sauny
  Pokud přemisťujete saunu, může se její konstrukce mírně uvolnit. Po usazení sauny je důležité vše důkladně zkontrolovat a případně srovnat (např. gumovou paličkou). Pokud by se dveře sauny vymknuly, je třeba je vyrovnat.
 9. Maximální teplota
  Aby nedošlo k poškození konstrukce venkovní sauny, nikdy nepřekračujte maximální teplotu 120°C. Vyšší teploty mohou saunu poškodit.

Dbejte na tyto rady a vaše sauna vám bude sloužit po mnoho let jako místo pro dokonalý relax. Šťastné saunování!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *