Objevte s námi ThermoWood, produkt s jedinečnými vlastnostmi díky revoluční technologii tepelné úpravy dřeva. Finská borovice upravená tímto procesem nabízí nesporné výhody oproti tradičním dřevinám a my tak používáme špičkový produkt splňující nejpřísnější standardy kvality.

Jak funguje tepelná úprava dřeva ThermoWood?

Tepelně zpracované dřevo ThermoWood, také nazývané modifikované dřevo, se vyrábí procesem, který pozitivně ovlivňuje jeho vlastnosti. Celý proces je ekologický, využívající pouze tepla a vodní páry. Tímto způsobem se dosahuje mnohem větší hustoty a pevnosti dřeva, čímž ThermoWood dosahuje kvalit tropických dřevin bez negativního dopadu na životní prostředí.

Dlouhodobá stálost a odolnost ThermoWood

Tepelná úprava finské borovice ThermoWood značně zlepšuje její rozměrovou stabilitu, neboť snižuje její schopnost absorbovat vlhkost až o 50 %. Dřevo se tak nebobtná a nesesychá, což zamezuje jeho rychlé destrukci. Zároveň je dřevo ThermoWood odolné vůči praskání, zakřivení, zkroucení nebo prohnutí, což potvrdila studie University of Technology v Helsinkách.

ThermoWood: Odolné a atraktivní

Tepelná úprava ThermoWood odstraňuje všechny nežádoucí látky z dřeva, jako jsou pryskyřice a biologicky vyluhovatelné látky. Dřevo tak získává vysokou biologickou odolnost, zlepšuje se jeho tepelná izolace a snižuje se tepelná vodivost. Vzhledem k absenci těchto složek je ThermoWood nazýván jako “mrtvé” dřevo. Na slunci nepálí do nohou, díky čemuž je ideální pro použití v saunách a parních lázních.

Díky této tepelné úpravě se barva dřeva mění do tmavě hnědých a karamelových odstínů, což dodává dřevu atraktivní vzhled. Přestože povrch dřeva s časem zešedne a začne drobně praskat, můžete tento proces zastavit vhodnou povrchovou úpravou, kterou Vám rádi doporučíme.

Životnost ThermoWood

Díky změně svých fyzikálních vlastností a vnitřní struktury je materiál ThermoWood schopen vydržet minimálně 30 let bez nutnosti povrchové údržby. Toto tvrzení je podloženo certifikátem nizozemské společnosti SKH a britským certifikátem BRE.

Univerzální použití ThermoWood

Tepelně upravená finská borovice ThermoWood je univerzální materiál, vhodný pro použití jak v exteriéru, tak i v extrémně vlhkém interiérovém prostředí. ThermoWood je oblíbený pro exteriérové obklady a opláštění stěn budov, terasové a bazénové rošty, zahradní nábytek a další konstrukce. V našem případě jej používáme pro obklady saun, výrobu saunového nábytku, vybavení wellness center a parních lázní. V neposlední řadě se jedná o oblíbený materiál pro obklady našich koupacích sudů.

ThermoWood je skvělým řešením pro ty, kteří hledají dřevo s výjimeč Díky procesu tepelné úpravy je ThermoWood nejen vysoko odolné proti vlhkosti a plísním, ale také je ekologický a ekonomicky efektivní, s možností použití v širokém spektru aplikací.

Nenechte se překvapit překvapujícími výhodami tohoto unikátního materiálu a objevte si kouzlo ThermoWood. Tepelně upravená finská borovice je materiál budoucnosti, který se stává stále více populárním nejen díky svému elegantnímu vzhledu, ale také díky svým jedinečným vlastnostem.

ThermoWood – jedinečný materiál s nekonečnými možnostmi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *